1. FC Tatran Prešov 3-1 MFK Ružomberok

V sobotu sa nám črtalo konečne súce počasie, a tak lepšia alternatíva ako stráviť ju s nami na výjazde asi ani nebola. Všetci stihli dôjsť načas dokonca aj Miloš, ktorý ukázal,  že mu na Ruži skutočne záleží a celú noc sa hnal stovky kilometrov až z Belgicka aby s nami mohol ísť na výjazd!! Za tento počin mu patrí uznanie a rešpekt.  Na stanici vyzdvihujeme ešte chalanov z novej Lúžňanskej divízie a pokračujeme v ceste. Ďalšia zástavka je až v Levoči, kde sa do našej party pripája ešte jedna slečna. Po odchode zistíme, že sme tam zabudli nášho Marečka . Po prehodnotení usudzujeme, že ho máme celkom radi a má náš Ružarum, tak sa vraciame po našu stratenú ovečku.

Potom stojíme ešte tesne pred Prešovom, pred štadión prichádzame na začiatku zápasu, no do sektoru sa všetci cez bezpečnostnú prehliadku dostávame až v 10. minúte zápasu. SBS nám opäť zatrhli vlajky a tak viažeme na legendárny vazelínový plot  vlajku FOOTBALL SUPPORTERS. Hneď po doviazaní ako na potvoru inkasujeme gól. Snažíme sa hnať chalanov vpred, ale na ihrisku akoby ani naša ruža nebola! V sektore sa nás zišlo 44  a oproti nám stála asi rovnako početná skupinka Prešovčanov, ktorí konečne zrušili nezmyselný bojkot  a vrátili sa späť na tribúny. Verím, že sa znova rozbehnú a spestria scénu aj mimo derby zápasov s Košicami!

Naša Ruža nastúpila do druhého polčasu tak, ako ju poznáme. Čoho výsledkom bolo vyrovnanie Tomáša Ďubeka v 48. minúte. Po pár minútach sa vraciame k hre a nasadeniu z prvého polčasu a tak na ihrisku opäť vládnu domáci. Na tribúne sú výkony stále a tam zas ťaháme za silnejší koniec my! Popri zábave a spievaní chorálov sa ozýva opäť aj heslo „chceme futbal pre fanúškov". Momentom zo 79. minúty, kedy dostávame gól na 3-1 si však náladu nenecháme pokaziť a ďalej sa bavíme v sektore spievaním, skákaním a objavuje sa aj hadík! :-D Po zápase nám hráči zatlieskajú a hneď sa poberajú do šatní. Potom si ale pár chalanov uvedomí, že to by od nich nebolo moc pekné, tak sa nám prídu ešte poďakovať a popodávať ruky.

Cesta domov ubieha rýchlo , na prvej zastávke robíme skupinovú fotku potom stojíme ešte na Dechtároch pri Liptovskej Mare, kde zopár chalanov zavŕši výjazd okúpaním a otužovaním sa.  Na tomto odpočívadle sme určite spríjemnili cestu domov aj Senickým  dorastencom, ktorí z nás mali pravdepodobne celkom súci zážitok keďže si nás kamerovali a fotili z busu ako ázijskí turisti.

Už túto sobotu nás doma čaká Sobotný svet- Košický špeciál! Tak príďte podporiť Ružu - tešíme sa na Vás v G sektoroch!!! RUŽA DO TOHO!!!!

Fotogaléria: Concordia 1906