MFK Ružomberok 1-0 FC Spartak Trnava

Túto sobotu zavítal ku nám posledný, ale stále atraktívny súper Spartak Trnava, od ktorého sa aj v takejto chvíli čakala podpora svojich fanúšikov. Tých vycestovalo do Ružomberka približne 120. Domáci kotol tvorilo približne 170 oranžovo-čiernych. Úvod zápasu však patril fanúšikom Spartaka keďže my sme sa mobilizovali na vlajkové choreo. Po úspešnom choreu naberá hlasivkami už aj domáci sektor a tak nedáva šancu fanúšikom hostí, ktorí aktívne fandenie po niekoľkých minútach vzdajú. V sektore sme odskúšali aj novú audio sústavu ktorá nám má pomôcť pri väčších supportoch na zápasoch keďže megafón nestačí. Na hracej ploche sa nič zaujímavé nedeje a tak prvý polčas končí remízou 0:0.

Úvod druhého polčasu už bol pre Ružomberok šťastnejší keď si trnavský hráč Patrik Čarnota po Ďubekovom centri sklepáva loptu do vlastnej siete 1:0 pre domácich. Sektor sa rýchlo napĺňa a začína to vrieť. Veľmi nám pomáha audio sústava ktorá hecuje všetkých fanúšikov v sektore G. Fandí sa celý druhý polčas, občas zakričali aj hosťujúci fanúšikovia. My sa v sektore naďalej bavíme striedame chorály, chytáme bronz, na ihrisku zahadzujeme šancu za šancou to isté sa dá povedať aj o trnavských hráčoch. Bežal už nadstavený čas a my sme si mohli konečne po dlhšej dobe zaspievať víťazného Macejka. Na konci zápasu dáme ešte ďakovačku s hráčmi Kto je najlepší. Prebehne ešte podávanie rúk a odchádzame zo štadióna s dobrou víťaznou náladou ktorá nás ešte stále drží v bojoch o európsku ligu.