MFK Ružomberok 1-1 MFK Košice

Táto sobota nám priniesla sobotný svet aký sme tu ešte nemali! Jednak preto že  poradie zápasov sa vymenilo a najprv bol basketbal až potom futbal, ale na grádoch mu pridal fakt že oba zápasy sme odohrali proti jednému súperovi a to Košiciam!

Prípravy na sobotu sme odštartovali v štvrtok, kedy sme začali s prípravou chorea na futbal a končili v sobotu poobede kedy sme dokončili choreo na basketbal.
Košičania (zväčša futbalový fanúšikovia) plánovali autobusový  výjazd a chystali sa aj na basketbal.

Do Koniarne sa ich dostavilo asi 50 a pokrikom „vítajte v dedine" ich vítal vyše 100 členný kotol Ružomberčanov. Pri hymne pred zápasom sme sa prezentovali choreom a potom sme už hnali baby vpred za vyrovnaním série. Ako my tak aj hráčky dali zo seba všetko  a tak 2200 ľudí v Koniarni mohlo oslavovať výhru našich Žabiek 82:65 nad Good Angels pod ďakovačke s hráčkami sa asi 160 ľudí rve do dvoch autobusov  a presun na futbalový štadión si spestrujeme chorálmi.

Na futbal prichádzame v 5. minúte  vešiame zástavy  a G-čko napĺňa a schádza sa asi 200 ľudí. Oproti nám stojí  cca 70 Košičanov ktorým prvý polčas nechávame priestor keďže sme unavení z basketu tak nevládzeme so supportom... Košice dávajú v 22. Minúte gól a hosťovský sektor ešte viac ožíva no časom sa Košičania začnú sústrediť viac na výtržnosti ako na fandenie čo vrcholí surovým napadnutím bufetára ktorý im nosil pivo. Zmarili aj našu vyše mesačnú snahu aby SBS púšťala fanúšikov hostí s vlajkami, keď sa nám to konečne podarilo tak Košičania to zneužili a prepašovali v nich pyrotechniku.  Po polčase sa prezentujeme choreografiou ktorá je tvorená z obojručiek  vo farbách mesta a klubu doplnené textom z chorálu „Ružomberok moje mesto - Ružomberok je môj klub!" a fandí sa zas naplno! Náladu v sektore pozdvihne Tomáš Ďubek gólom na  1:1 aktivita sa stupňuje aj naši hráči na trávniku no zabrzdí ich 61. minúta kedy nám berú rozhodcovia gól na 2-1 a ukazujú na odkop z päťky. Skóre zápasu sa už nemení a zápas končí 1:1 a hráči nesmelo prídu zatlieskať no pochopia že dnes chceme víťaznú ďakovačku po nej si ešte podávame ruky a rozliezame sa každý po svojom zavŕšiť skvelý deň!

Už túto sobotu príde výjazd jari!!! Cestujeme do Žiliny a žiaden Lipták nesmie chýbať v Ružabusoch!!!