MFK Ružomberok 1-2 FK AS Trenčín

Na Liptov opäť zavítal fanúšikovský sviatok s názvom „Sobotný svet" začínal sa stretnutím o 13:00 v parku pred múzeom, kde sa zišlo zhruba 120 ľudí, nechýbali  zástupcovia klubu  a to športový riaditeľ Michal Mertinyák. Prišli aj dlhodobo zranení hráči Martin Nosek, ktorý prenechal svoje číslo 12 pre Concordiu 1906 a Ivan Kotora. Boli na nás celkom zvedaví aj príslušníci štátnej a mestskej polície, ktorí boli natoľko zlatí, že nám  robili cestu- odkláňali dopravu a príslušníkom kriminálky sme sa na toľko páčili, že si nás neustále kamerovali! :-) Nechýbali dymovnice, vlajky,  ale ani zvedaví ľudia, ktorí všetko sledovali a dokumentovali z pohodlia svojich balkónov. Cestou znel chorál za chorálom a zhruba polhodinu pred zápasom sme už boli na štadióne.

V G-čku sa sformoval  vyše 200 členný kotol, pri nástupe hráčov sme sa prezentovali jednoduchou kartónovačkou, ktorá symbolizovala 12-ku číslo dresu Concordie. Atmosfére dopomohlo množstvo vlajok, nový bubon, Argentína, ale najmä vedúci gól nášho kapitána Tomáša Ďubeka z penalty a tak od 14-tej minúty to v našom sektore žilo naplno. Cez polčas prebehla tombola, v ktorej mohli ľudia získať veci od nás a od Radikála. Druhý polčas začali horšie Ružomberčania, či už tí na trávniku alebo tí na tribúne. Tak dostali priestor hostia, ktorých sa v ich sektore nazbieralo 19, prezentovali sa banermi  „Jednota Trenčín" a „Ultras Trenčín" a na svoj počet sa predviedli slušnou vytrvalosťou pri supporte. Tá sa im vyplatila v 55 minúte (penalta), kedy ich hráči využili pár chýb Liptákov a otočili skóre za 5 minút. G-čko sa snažilo dotlačiť chalanov k vyrovnaniu, no loptu nie a nie dotlačiť za brankárov chrbát. Skóre sa nezmenilo a zápas končí pre nás nešťastne 1:2 zatlieskame si s hráčmi na poďakovanie, balíme vlajky , chvíľu ešte ostávame v sektore a zdravíme sa s Trenčanmi.

Následne sa poberáme na autobusoch do Koniarne podporiť naše žabky v náročnom zápase proti  súperovi z Maďarska UNIQUA SOPRON, aj keď sa zápas  nevyvíja v náš prospech a celý čas prehrávame o 10-15 bodov. Zhruba 100 hláv v kotli sa snaží žabky dotlačiť k vyrovnaniu, čo sa darí na začiatku poslednej štvrtiny, no súper nám znovu uniká  a zápas prehrávame 62:76. No vyhral každý Lipták, ktorý sa rozhodol stráviť deň s Concordiou a zažil s nami tú neskutočnú atmosféru!

Najbližšie sa vidíme vo štvrtok o 18:00 na basketbale  proti Maďarskému majstrovi a Euroligistovi Gyoru.

V sobotu sa na Vás teším na Ružabuse pocestujeme opäť  na futbalové kopanice! Cena bude približne taká ako na výjazde do Senice. Sledujte aktuálne info na: