MFK Ružomberok 2-1 FK Dukla Banská Bystrica

„Derby cez kopec" má vždy svojský náboj, preto sme sa ako vždy na tento zápas tešili! Tábor Bystričanov organizoval veľký výjazd, ktorý bol taktiež rozlúčkou so slobodou jedného fanúšika z ich radov a tak sme ich očakávali viac ako obvykle.

My sme sa na zápas chystali s tým, že nech ich príde koľko chce, musíme ich prekričať! Zámer nám vyšiel, približne 180 Liptákov sa do supportu oprelo naplno hneď od začiatku, no 100-ka hostí sa tiež nenechala zahanbiť a predvádzali celkom slušný support. V G-čku sa tempo stupňovalo, pridávali sa vlajkovačky, šálovačky, argentína a balóniky. Na ihrisku sme mali prevahu, no nedokázali sme využiť šance. Na konci prvého polčasu nás gólom potešil Miloš Lačný, ktorý si otvoril skóre hneď v prvom zápase po návrate domov na Liptov! Následne sme vyviedli z nášho sektoru 3 zablúdených Bystričanov.

Druhý polčas bol na trávniku omnoho vyrovnanejší, no v 61. minúte striedal strelca prvého gólu Mário Almaský, na ktorom bolo už pri nástupe na ihrisko vidno, že dnes si ide po gól! O 10 minút neskôr sa mu to po prihrávke od Tomáša Ďubeka podarilo a tak bolo už 2:0 pre nás! Hostia v závere ešte zatlačili, čo im prinieslo gól na 2:1, no posledné minúty zápasu naši hráči už ustrážili a tak sme opäť ukázali, že pod Čebrať sa po výhry nechodí! Nasledovala ďakovačka, ku ktorej sa pripojil aj tréner Vukušič. A tak sa rozchádzame zo štadióna za spevu chorálu „Derby je naše!".

Vďaka Digi TV nás ďalší zápas von čaká zas v Piatok a tak po zápase v Nitre sa vidíme na domácom zápase proti Trnave!