MFK Ružomberok 3-2 FK Dukla Banská Bystrica

Táto sobota na Liptov priniesla dva veľké zápasy. Prvým bolo futbalové „Derby cez kopec". Bystričania pricestovali zhruba  45., z toho štyria išli na bicykloch, za čo im patrí uznanie a rešpekt najmä v tejto kose, aká je momentálne von! Prezentovali sa dvoma vyvesenými zástavami a supportom nám celkom solídne sekundovali celý zápas. Bolo to derby so všetkým čo má správne derby mať! Aj napriek kvalitám trávnika, ktorý neustále skúša počasie, sme mohli vidieť pekný futbal z oboch strán s vysokým nasadením a bojovnosťou, no žilo to aj na tribúnach, kde bolo taktiež vidieť rivalitu oboch táborov.

Z G-čka našich chalanov hnal dopredu približne 150-členný aktívny kotol. Support sa stupňoval, začo mohla aj gólová prestrelka na trávniku.  V 26. minúte otvoril skóre zápasu talentovaný mladík Zreľák, no za pár minút Dukla vyrovnáva. Do polčasu sa nám nepodarilo chalanov dohnať k strhnutiu výsledku na našu stranu.
-No popri skvele odfandenom a odflagovanom polčase stojí za zmienku aj 12. minúta, kedy našim štadiónom znie pokrik  „chceme futbal pre fanúškov",  ktorý mal odkazovať na nesúhlas s pripravovanými zmenami zákona, ktoré by fanúšikom strpčovali nielen pobyt na štadióne, ale aj mimo neho!

Druhý polčas začal taktiež  v svižnom tempe a tak v 66. minúte dáva gól na 2:1 Serečin, no Bystrica za 9 minút opäť vyrovnáva, čo akoby obarilo ľudí v sektore, ale za chvíľu sme sa znovu rozbehli a snažili sa chalanov dohnať k trom bodom. V 88. minúte nás vyslyšal Tomáš Ďubek, ktorý potvrdil, že kapitánska páska mu patrí právom a dokáže rozhodnúť aj takýto náročný zápas! Dukla už moc času na vyrovnanie nemala a tak  sme si zas mohli doma zaspievať víťazného Macejka, po ktorom nasledovala ďakovačka s hráčmi. S Bystričanmi sme sa rozlúčili skandovaním „DERBY JE NAŠE" a potom sme sa pobrali na basket.
-Na zápase mala premiéru nová mávačka OWD, no pre poveternostné podmienky sme si nemohli vyzdobiť sektor v argentínskom štýle.

Naše basketbalistky hrali už rozhodujúci zápas o postup do finále so Šamorínom. V Koniarni ukázala Concordia 1906, že v basketbalových halách je na Slovensku jednotkou a stačilo asi 70 fanúšikov v sektore G na vytvorenie elektrizujúcej atmosféry. Ocenil to aj viceprimátor mesta a prezident MBK, pán Stanislav Bella a prichádza fandiť k nám do G-čka!  Na konci zápasu,  keď je už jasné že zápas vyhráme a tým pádom séria zo Šamorínom končí, vyťahujeme šamorínsku vlajku, ktorú sme dali vyrobiť  a v rámci FAIR PLAY chvíľu halou znie „Šamorín". Po skončení zápasu a oslave s našimi hráčkami si dávame zavolať Šamorínčanky, odovzdávame im spomínanú vlajku na pamiatku (tak sympatického súpera si proste treba uctiť :-) ) a ďakujeme im za peknú sériu. Tak teda Slovenské finále sme vyhrali a teraz nás pravdepodobne čaká už len zápas proti multikulturálnemu a internacionálnemu klubu, Good Angels Košice,   ktorý je pýchou slovenského basketbalu - ako sám o  sebe tvrdí. No dúfam, že konečne slovenskú trofej do rúk dostane slovenský tím, ktorý skutočne a hrdo reprezentuje slovenský basketbal!

Najbližšie z Concordiou 1906 vyrážame na koňare  a potom máme doma Košický špeciál Sobotného svetu kedy privítame futbalový aj basketbalový celok Košíc!

Fotogaléria: Concordia 1906