MŠK Žilina 3-0 MFK Ružomberok

Už v stredu sme riešili obrovskú dilemu - Kam ísť? Pretože GA Košice odmietli presunutie zápasu na 14:30  tak sa nám kryl zápas s futbalom ktorý sme hrali v Žiline. Rozhodli sme sa rozdeliť sa a bojovať za ružu na dvoch frontoch naraz.

Dva autobusy vyrážali do Žiliny o 16:00 cesta ubieha rýchlo a ľudia sa bavia v oboch busoch. Prvý bus obsadený mládežou po nedorozumení so šoférom blúdi za Južnú  tribúnu k bývalému sektoru hostí no hneď sa otáčame a navigujem ho ku vchodu do sektoru hostí a po bezpečnostnej prehliadke sa stretávame v sektore aj s ľuďmi čo išli na zápas po vlastnej osi a dokopy nás je 91. Snažíme sa fandiť a hnať chalanov dopredu. Po pár našich šanciach to vyzerá, že sa nám to celkom darí ale prichádza žilinský gól v 22 minúte, nám to náladu nekazí  no Šošoni na druhej strane nejak neožívajú. Tak si sadáme a dávame im priestor keď je konečne počuť niečo z ich strany tak vstávame s aplauzom a pokrikom „šošonov je stále nepočuť" načo nás hlásateľ upozorňuje „ žiadame fanúšikov hostí aby nepoužívali vulgarizmy". Tak toto nás ešte viac nakoplo a pri nudnej hre sme sa viac venovali dianiu na tribúnach ako na ihrisku. Nechýbajú ani pokriky „chceme futbal pre fanúšikov" a aj nejaké na vyjadrenie podpory žilinských fanatikov ktorým by mali patriť žilinské tribúny. Priebežne sme v kontakte s chalanmi z koniarne ktorí nás informujú o stave a fakt že prvú štvrtinu v baskete prehrávame o vyše 20 bodov nás sklamal a mysleli sme že to bude ďalšia čierna sobota.

Cez polčas si  v bufete pri  sympatickej bufetárky dopĺňame sily čo nám pomáha a do druhého polčasu vstupujeme s celkom solídnym supportom.  Nepomáha ani ten a v 50. Minúte dostávame gól na 2:0 a po chvíli fandenia pochopíme že dnes chalanov nedotlačíme asi k žiadnemu úspechu tak sa snažíme baviť v sektore. Dozvedáme sa že basket sme otočili a vyhrali o 5 bodov  čo  odpálilo neskutočnú eufóriu v sektore. Ľudia sa bavia čoho výsledkom je aj vláčik v sektore a už nás nerozhodil ani tretí inkasovaný gól. Jediné čo nás sklamalo že hráči len z diaľky zatlieskali a ani sa neunúvali prísť k nám podať si ruky. Cesta domov  sa nesie v duchu osláv  vyrovnania série basketbalistiek na 2:2.

Basketbal  opísal Tomáš: „V Koniarni sa stretávame približne 50 aktívny, od začiatku sa snažíme baby povzbudzovať, no nálada rýchlo upadá, keďže zakrátko prehrávame o 24 bodov a zdalo sa, že o titule je rozhodnuté. Vtedy sa ale Ruža rozhodla, že ukáže aká naozaj je, tak ako klesal košický náskok, tak stúpala atmosféra v Koniarni. Košiciam nepomohlo ani napadnutie nášho generálneho manažéra a hlásatela, jedným z Košických tiež fanúšikov a  pred koncom zápasu celá hala vstala a povzbudzovala s nami. Zápas nakoniec vyhrávame a tento deň bude vo všetkých čo navštívili Koniareň rezonovať ešte dlho!"
Po návrate domov zo Žiliny nás pri štadióne čakajú uvítací výbor fanúšikov z koniarne a spolu dávame pochod mestom v „nenápadnom" sprievode mestskej polície do istej pivárne kde oslavujeme a zavŕšime peknú sobotu!

Už v utorok pocestujeme do Košíc zabojovať o titul!!! Tak neváhaj a poď s nami!!!