TJ Spartak Myjava 1:0 MFK Ružomberok

Druhýkrát za  prvé tri jarné kolá náš Ružabus smeroval na Kopanice. No čo by to bol za výjazd keby bol bez komplikácií? Tentokrát nám situáciu komplikovalo počasie ale čo by sme to boli za Liptáci keby nás od výjazdu za našou milovanou Ružou odradil mráz a snehová víchrica? No deň pred zápasom to vyzeralo tak že možno sa hrať ani nebude čo nám pravdepodobne odradilo niekoľko ľudí.

V sobotu sa stretávame 9:30 pri Tenisbare , a dozvedáme sa že v Myjave maká približne 50 ľudí na odpratávaní snehu len aby sa mohlo hrať, začo im patrí uznanie a poďakovanie! Skupinka 28 skalných vyrážame na Kopanice a cestu si spríjemňujeme okrem chorálov aj naším Ružarumom. No najväčšia show prichádza až za Žilinou keď prichádzame na diaľnicu. Dávame sa do masiek a natáčame Harlem shake- ala Concordia 1906 ktorý si môžete pozrieť pod reportom. Cesta ubieha neskutočne rýchlo a prichádzame do Myjavy a po krátkom  blúdení nachádzame štadión. Kde nás okrem pekného počasia víta aj predstaviteľ myjavského fanklubu ktorý nám ukazuje cestu do sektora. SBS a usporiadatelia boli fantastickí, scenériu okolo štadióna dopĺňali príslušníci štátnych orgánov. Máme vyše polhodinu do zápasu takže vešiame zástavy, vlajky pripravujeme bubon a hrdlá zalievame poživňami z bufetu. Keď sa naše počty doplnili aj o ľudí ktorý prišli samostatne tak nás v sektore bolo 33. No čelili sme  zhruba dvojnásobnej presile. Prví polčas bol vyrovnaný aj na tribúne aj na trávniku no futbal bol len o bojovnosti a nepriniesol veľa oku lahodiacich momentov. Náš sektor bol solídne oflagovaný, nechýbali dve nové mávačky (juniorka , concordia 1906) no ku koncu polčasu nám dochádzali sily a tak dostali viac priestoru domáci a my sme boli radi za možnosť menšieho dopingu v bufete. Polčas sa skončil (0:0)

Druhý polčas sme fanúšikovsky začali lepšie my no Myjave sa to podarilo podchytiť lepšie na trávniku a tak v 56 minúte skóroval Urgel ktorého po góle spoluhráči schladili v kope snehu! V tú chvíľu sa prebralo viac ľudí na domácich tribúnach a tak ťaháme za kratší koniec, no v sektore nálada nejak rapídne neklesá a bavíme sa ďalej! Na konci máme ešte štandartku no Bielákovu strelu Myjavský brankár chytá. Posledné minúty zápasu z nášho sektoru znie „ MY ŤA RUŽA NIKDY NEOPUSTÍME " rozhodca píska koniec a čakáme na príchod hráčov k sektoru no tí len z diaľky zatlieskajú a idú do kabín. Toto gesto sklamalo mnohých z nás, no fasujeme ďalšiu fľašku kopaničiarskej slivovice a cesta domov sa opäť nesie v dobrej nálade.

O náladu sa stará zo začiatku náš Dodo neskôr sa strhne generačne ladená 3. svetová vojna v ktorej stojí „mládež" (OWD , J.F.D.) usadená v zadnej časti autobusu proti predku- „seniorom". Prekrikovačka to bola súca a dajme tomu že tento „chorálový battle" skončil remízou!!!  :-)

Od futbalu máme na chvíľu pauzu keďže ide hrať naša repre, ale vykričať hrdlá si môžeme aj na baskete! :-)